SAUNARIUM&SPA

 

Saunarium&SPA w Słonecznym Parku Wodnym to nowoczesny obiekt, który przyjął pierwszych gości 5 stycznia 2022. To miejsce, gdzie filozofia saunowania łączy się z głęboką relaksacją i wyciszeniem. W naszych saunach odzyskacie wewnętrzną harmonię i zbudujecie odporność.

 

W naszym Saunarium znajdują się dwie sauny fińskie. Jest to najpopularniejszy typ sauny. Klasyczna skandynawska sauna fińska charakteryzuje się wysoką temperaturą (do 100 stopni) i niską wilgotnością (ok. 20%). Seans w tej saunie rozpoczynamy od najniższego stopnia i systematycznie, zależnie od samopoczucia, przesuwamy się na wyższe siedziska. Dla zwiększenia dobroczynnych efektów saunowania, gorące kamienie znajdujące się w piecu, polewa się wodą. Ta czynność jonizuje powietrze, dzięki czemu organizm łatwiej się odpręża, a zmęczenie i nerwowość niwelują się.

 

Kolejną atrakcją strefy Saunarium&SPA jest tężnia solankowa, potocznie nazywana inhalatornią solankową. Inhalacje z wykorzystaniem soli znane były w Europie od stuleci. Wdychanie solnego aerozolu pomaga regulować pracę układu oddechowego, przynosi ulgę osobom, które borykają się z astmą, alergią oddechową, pracującym wiele godzin przed komputerem i w klimatyzowanych pomieszczeniach. Regularne seanse w tężni solankowej mogą wspomagać leczenie stanów zapalnych zatok, nieżytu nosa, wykazują też działanie relaksacyjne.

 

Dla początkujących saunowiczów przygotowaliśmy łaźnię parową, inaczej zwaną łaźnią rzymską lub turecką. w której temperatura sięga do zaledwie 45 stopni, natomiast wilgotność powietrza wynosi w granicach 90%. Rodowód łaźni parowych sięga czasów Cesarstwa Rzymskiego i terytorium basenu Morza Śródziemnego, inaczej zwana jest łaźnią rzymską lub turecką. Tę w Słonecznym Parku Wodnym wyposażyliśmy w kominek parowy, do którego aplikuje się mieszanki zapachowe o prozdrowotnych właściwościach. Jest dobrym wyborem dla osób rozpoczynających przygodę z saunowaniem, które potrzebują jeszcze czasu, aby przystosować organizm do wyższych temperatur. Wysoka wilgotność sprawia, że woda łatwiej wnika w skórę, wypłukując z niej szkodliwe substancje i toksyny.

 

 

Kolejną propozycją jest Sauna infrared (sauna ir). To nic innego jak sauna na podczerwień. Kabina sauny wykonana jest z naturalnego drewna, czyli podobnie jak w saunie tradycyjnej, ale jej lecznicze działanie związane jest z promieniami podczerwonymi i wytwarzaną przez nie energią cieplną. Promienie te wnikają w ciało (do głębokości około 3-4 cm), dzięki czemu szybko, skutecznie i bezpośrednio oddziałują na cały organizm. W saunie infrared nie muszą panować tak wysokie temperatury jak w tradycyjnej saunie, wystarczy 30-60 stopni C, by odczuć jej prozdrowotne właściwości.

 

Dopełnieniem strefy Saquniarum&SPA w Słonecznym Parku Wodnym są takie atrakcje jak basen zewnętrzny i wewnętrzny, strefa relaksu Słoneczna Łąka ze światłem słonecznym i czerwonym, rozbudowana strefa do schładzania z wiadrem bosmana oraz lodownica do produkcji lodu.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Io7XwR2-bBI - Sami zobaczcie :)

 

Zapraszamy do Saunarium&SPA w Słonecznym Parku Wodnym!

 


 

PONIŻEJ INSTRUKCJE ORAZ ZALECENIA DOTYCZĄCE SAUN.

Słoneczny Park Wodny

ul. Kusocińskiego 16, 57-200 Ząbkowice Śląskie

 Sekretariat: 74 306 71 20

 Kasy: 74 306 71 23
Saunarium: 74 306 71 28

 

Kierownik basenu: Marcin Rembiasz


email: basen@centrumsportu.com.pl

telefon: 743067121

 

GODZINY OTWARCIA SAUNARIUM:

 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK

14:00 - 22:00

 

WEEKENDY I ŚWIĘTA

7:00 - 22:00